Iskolánk

A könyvtár bemutatása:

Az iskola könyvtára az épület jobb szárnyán található. 1500 kötet várja a könyvtárba betérő diákokat és tanárokat. A tanulást, búvárkodást az 500 kötetes kézikönyvtár segíti, valamint a 10 darab számítógép internet-hozzáféréssel. A könyvtárban rendszeresen tartunk könyvtári órákat, amelyeken a diákok elsajátíthatják a könyvtárhasználat és a számítógépek kezelésének alapjait.  Továbbá a könyvtári órák keretén belül a Varázsbetű program használatával fejlesztésre kerülnek tanulóink készségei. Mesemondó és versmondó versenyeink megfelelő színteréül szolgál az iskolai könyvtár.

A használatra jogosultak köre:

A Nagylóki Tagiskola könyvtára nem nyilvános könyvtár, tehát szolgáltatásait csak az iskola diákjai és dolgozói vehetik igénybe, akik a könyvtári szabályokat elfogadják. A könyvtárnak tagja lehet az iskola minden tanára, dolgozója és az iskolával jogviszonyban álló minden tanuló. Az iskolai könyvtár elsődleges feladata, hogy gyűjteményével és szolgáltatásaival segítse az iskolában folyó oktató-nevelő munkát. A könyvtár használata az iskola tanulói és dolgozói esetében megkötöttség nélküli. A beiratkozás és a szolgáltatások igénybevétele díjtalan.

A könyvtár a szülők számára igény szerint biztosítja az iskola működésére, oktató tevékenységére vonatkozó dokumentumok ( SZMSZ, Házirend, Pedagógiai Programja) megtekintését, tanulmányozását.

Alapvető viselkedési szabályok:

Mivel a könyvtár alapvetően a tanulás és az olvasás színtere, ezért feltétlenül szükséges a csend és a rend megtartása. A könyvtárba enni és innivalót nem szabad behozni. A könyvtárba táska és kabát sem vihető be.

Minden könyvtárhasználó köteles megőrizni a könyvtár rendjét. A könyvtár állományát és berendezési tárgyait köteles óvni, a könyvtár tisztaságát fenntartani. A könyvbe firkálni, a könyv lapjait kitépni tilos. Engedély nélkül tilos bármilyen felszerelést vagy könyvet kivinni a könyvtárból