Iskolánk

Bemutatkozás

Sárszentmiklósi Általános Iskola Nagylóki Tagiskolája intézményi környezetének bemutatása

2435 Nagylók, Kossuth u.3.

Nagylók település Fejér megye közepén, a Mezőföldön található a Sárbogárdi járásban. A település 1953-ban épült iskolájában több évtizeden át 8 évfolyam ült a padokban. 2012 szeptembere óta alsó tagozaton folyik a nevelő, oktató munka.

A földszintes létesítmény környezete kiválóan megfelel a tanulók mozgás igényének, esztétikai nevelésének és egyéb tevékenységeinek kielégítésére.  Platánfák nyújtanak árnyékot az udvarban, madáritató, iskolakert és komposztáló segíti elő a fenntarthatóságra való nevelést tanulóink számára az öko iskola címmel ellátott intézményünkben.

Iskolánk mellett színvonalas sportpálya és korszerű játszótér található parkosított környezetben, udvarunk újonnan térkövezett, új padokkal felszerelt.

Az épületben 8 tanterem található. Melyek funkcióik szerint a következőek: 4 osztályterem, 1 napközis terem, 1 fejlesztő terem, 1 könyvtár, 1 játszószoba. Valamint rendelkezésre áll egy tornaszoba is.

A könyvtárban került elhelyezésre a számítógéppark, ahol 10 számítógép áll tanulóink rendelkezésére. Az épület egészében széles sávú internet hozzáférés került kialakításra.3 db interaktív tábla és 11 laptop segítségével tanulóink számára biztosítottak a korszerű oktatás feltételei.

Az alacsony osztálylétszámok miatt az 1-2. és a 3-4. osztály készségtárgyait összevontan oktatjuk, a fő tantárgyakat pedig évfolyamszinten.

Diákjaink egyéni érdeklődésüknek megfelelően szakköri foglalkozásokon vehetnek részt. Mint például angol, citera, furulya és sakk szakkör, valamint életvitel és kézműves foglalkozások ünnepkörökhöz kapcsolódóan. Népi ének oktatás, énekkar mellett balett és lovaglás oktatása is jelen van az órarendünkben. A mindennapos testnevelés részét képezi a népi játék és a néptánc oktatás. Alapfokú művészeti oktatásban részt vevő tanulóink művészeti bizonyítványt kapnak. Tehetséggondozás keretén belül történnek a tanulmányi verseny felkészítések. Megyei és járási szinten szép eredményeket értünk el.

A település kulturális életének, programjainak szerves résztvevői az iskola tanulói és pedagógusai. Nemzeti ünnepeinkről megemlékezünk, hangsúlyt fektetünk hagyományaink ápolására.

Pályázati lehetőségeket kihasználva igyekszünk diákjainkat mozi, színház- és operalátogatásokban részesíteni, számukra erdei iskolát, több napos kirándulást, úszás oktatást és nyári tábort szervezünk.

Környezettudatos szemléletet kialakítására törekedve gyűjtjük a papírt, a PET palackot és az elemeket.

Tanulóink számára adottak a színvonalas nevelés és oktatás megvalósításához nélkülözhetetlen intézményt érintő külső környezeti feltételek, valamint az intézményi infrastruktúra és eszközökkel való felszereltség. Humán erőforrást tekintve bizton állítom, hogy kollégáim jól felkészült szakemberek, akikkel egy munkaközösséget alkotva, értéket teremtve, összhangban működünk együtt.

Brunner Edina

tagintézmény-vezető